Cable tie; multi use; L: 195mm; W: 4.7mm; polyamide; 245N; green
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
115-00005
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 115-00005
Product downloads
Specification for Cable tie; multi use; L: 195mm; W: 4.7mm; polyamide; 245N; green
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | green |
| Version | multi use |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 195mm |
| Quantity in package | 25pcs. |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 245N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.7mm |
| Loop diameter max | 50mm |