Cable tie; multi use
Multiples:
60.0
Minimum quantity:
60.0
Product code:
115-00030
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 115-00030
Product downloads
Specification for Cable tie; multi use
| Operating temperature | -40...80°C |
| Colour | black |
| Version | multi use |
| Flammability rating | UL94HB |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 888N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 13mm |
| Loop diameter max | 210mm |