Lamp: industrial; INROLED 70; 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
115010-01
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 115010-01
Product downloads
Specification for Lamp: industrial; INROLED 70; 24VDC
| Mounting | holders |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...45°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | aluminium |
| Length | 354mm |
| Current rating | 330mA |
| Dimensions | Ø70mm |
| Power consumption | 8W |
| Power supply | external |