Cable; 75Ω; 1.5m; shielded, twofold; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
11525-1
Manufacturer: Goobay
Manufacturer code: 11525
Product downloads
Specification for Cable; 75Ω; 1.5m; shielded, twofold; black
| Kind of core | CCS |
| Contact plating | nickel plated |
| Impedance | 75Ω |
| Cable length | 1.5m |
| Kind of cable | RG59 |
| Outside diameter | 5mm |
| Type of connection cable | coaxial antenna |
| Core diameter | 0.5mm |
| Cable/adapter structure | coaxial 9.5mm angled plug, coaxial 9.5mm angled socket |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, braid made of copper wires |