Washer; round; M3; D=6mm; h=0.5mm; A2 stainless steel; DIN: 433
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1170198
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1170198
Product downloads
Specification for Washer; round; M3; D=6mm; h=0.5mm; A2 stainless steel; DIN: 433
| Material | A2 stainless steel |
| Height | 0.5mm |
| Thread | M3 |
| Internal diameter | 3.2mm |
| Outside diameter | 6mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 433 |
| Kind of washer | round |
| ISO standard | 7092 |
| BN standard | 1414 |
| PN standard | 82007 |