Washer; round; M6; D=12mm; h=1mm; copper; DIN: 7603A; BN: 447
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1187228
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1187228
Product downloads
Specification for Washer; round; M6; D=12mm; h=1mm; copper; DIN: 7603A; BN: 447
| Material | copper |
| Height | 1mm |
| Thread | M6 |
| Internal diameter | 6mm |
| Outside diameter | 12mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 7603A |
| Kind of washer | round |