Guard; Mat: plastic; 0.5kg; IP54; Cutout: 223x223mm; UL94V-0; D: 25mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
11883.0-30
Manufacturer: STEGO
Manufacturer code: 11883.0-30
Product downloads
Specification for Guard; Mat: plastic; 0.5kg; IP54; Cutout: 223x223mm; UL94V-0; D: 25mm
| Mounting | 4 built-in ratchet braces for mounting |
| IP rating | IP54 |
| Material | plastic |
| Version | with filter mat |
| Series | FPO 118 |
| Application | for control cabinets |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Mounting hole diameter | 223x223mm |
| Wall thickness | 1...4mm |
| Depth | 25mm |
| Type of fan accessory | guard |
| Filtring material | synthetic fibre with progressive construction |