Wire; stranded; Cu; 0.14mm2; PVC; brown; 60V; 100m; 1x0.14mm2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
119-18-1
Manufacturer: DONAU ELEKTRONIK
Manufacturer code: 119-18
Product downloads
Specification for Wire; stranded; Cu; 0.14mm2; PVC; brown; 60V; 100m; 1x0.14mm2
| Operating temperature | -10...85°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | LiY |
| Rated voltage | 60V |
| Cable external diameter | 1mm |
| Insulation colour | brown |
| Type of wire | test lead cable |