Wire: microphone cable; 4x0,22mm2; black; Cu; PVC; -30÷75°C; Ø6.2mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1192A B591000
Manufacturer: BELDEN
Manufacturer code: 1192A B591000
Product downloads
Specification for Wire: microphone cable; 4x0,22mm2; black; Cu; PVC; -30÷75°C; Ø6.2mm
| Operating temperature | -30...75°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 100V |
| Cable external diameter | 6.2mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |
| CPR standard | no classification |