Enclosure: wall mounting; X: 382mm; Y: 458mm; Z: 150mm; KTB MH; IP66
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1195020000
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: 1195020000
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 382mm; Y: 458mm; Z: 150mm; KTB MH; IP66
| Operating temperature | -60...135°C |
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | stainless steel |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Version | with fixing lugs |
| Dimension Y | 458mm |
| Body colour | natural |
| Dimension X | 382mm |
| Dimension Z | 150mm |
| Cover colour | natural |
| Cover material | stainless steel |
| Conform to the norm | IECEx KEM 10.0015U, II 2 D Ex tb lllC Db IP66/67, II 2 G Ex e llC Gb, KEMA 10ATEX0046 U, NEMA 12, NEMA 4X |