Screw; M4x10; 0.7; Head: cheese head; slotted; brass; DIN 84A
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1199676
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1199676
Product downloads
Specification for Screw; M4x10; 0.7; Head: cheese head; slotted; brass; DIN 84A
| Material | brass |
| Length | 10mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.6mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 532 |
| PN standard | 82215 |