1200790266
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Product code:
1200790266
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 1200790266
Product downloads
Specification for 1200790266
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP68, IP69K |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 4 |
| Contact material | bronze |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 2m |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |