Automotive/main power supply; DC 5,5/2,1 plug; 2.5A; black; 1.8m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
12019
Manufacturer: Goobay
Manufacturer code: 12019
Product downloads
Specification for Automotive/main power supply; DC 5,5/2,1 plug; 2.5A; black; 1.8m
| Supply voltage | 12V DC |
| Colour | black |
| Cable length | 1.8m |
| Current rating | 3A |
| Kind of input connector | plug for car lighter socket |
| Kind of output connector | DC 5,5/2,1 plug |
| Type of car audio accessories | automotive/main power supply |
| Car audio accesories version | with cable |