1202530609
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1202530609
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 1202530609
Product downloads
Specification for 1202530609
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP68, IP69K |
| Body material | stainless steel |
| Range | 3mm |
| Output configuration | NO |
| Overall length | 30mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 1.2kHz |