Laminate; FR4,epoxy resin; 1.5mm; L: 305mm; W: 203mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
120306Z63
Manufacturer: BUNGARD
Manufacturer code: 120306Z63
Specification for Laminate; FR4,epoxy resin; 1.5mm; L: 305mm; W: 203mm
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 203mm |
| Length | 305mm |
| Board variant | double sided |
| Type of board | laminate |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | copper, light-sensitive coating |