Laminate; FR4,epoxy resin; 1.5mm; L: 100mm; W: 75mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
120307Z30
Manufacturer: BUNGARD
Manufacturer code: 120307Z30
Specification for Laminate; FR4,epoxy resin; 1.5mm; L: 100mm; W: 75mm
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 75mm |
| Length | 100mm |
| Board variant | double sided |
| Type of board | laminate |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 70µm |
| Kind of board clad | copper, light-sensitive coating |