1204010005
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Product code:
1204010005
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 1204010005
Specification for 1204010005
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Number of pins | 4 |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 1m |
| Thread | M12 |
| Current rating | 4A |
| Connector variant | unshielded |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |