Resistor: thick film; SMD; 1206; 330Ω; 0.25W; ±5%; -55÷125°C
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1206S4J0331T5E-1
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1206S4J0331T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1206; 330Ω; 0.25W; ±5%; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Power | 250mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Case - mm | 3216 |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |
| Max. overload voltage | 400V |