Resistor: thick film; SMD; 1206; 330Ω; 1/4W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
1206W4F3300T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1206W4F3300T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1206; 330Ω; 1/4W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
| Mounting | SMD |
| Power | 250mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 3216 |