Laminate; FR4,epoxy resin; 0.8mm; L: 570mm; W: 510mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
120806E10
Manufacturer: BUNGARD
Manufacturer code: 120806E10
Specification for Laminate; FR4,epoxy resin; 0.8mm; L: 570mm; W: 510mm
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 510mm |
| Length | 570mm |
| Board variant | single sided |
| Type of board | laminate |
| Laminate thickness | 0.8mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | copper, light-sensitive coating |