Screw; M3x35; Head: cheese head; stainless steel; DIN 912
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1208101
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1208101
Specification for Screw; M3x35; Head: cheese head; stainless steel; DIN 912
| Material | stainless steel |
| Length | 35mm |
| Thread | M3 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Head height | 3mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 5.5mm |