Cable tie
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
121-98160
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 121-98160
Product downloads
Specification for Cable tie
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 50m |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 785N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 8mm |