Washer; round; M2; D=5mm; h=0.3mm; brass; Plating: without coating
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
1215639
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1215639
Product downloads
Specification for Washer; round; M2; D=5mm; h=0.3mm; brass; Plating: without coating
| Material | brass |
| Height | 300µm |
| Thread | M2 |
| Internal diameter | 2.2mm |
| Outside diameter | 5mm |
| Plating material | without coating |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 125A |
| Kind of washer | round |
| BN standard | 560 |
| PN standard | 82006 |