Washer; round; M3; D=7mm; h=0.5mm; brass; Plating: without coating
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
1215698
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1215698
Product downloads
Specification for Washer; round; M3; D=7mm; h=0.5mm; brass; Plating: without coating
| Material | brass |
| Height | 0.5mm |
| Thread | M3 |
| Internal diameter | 3.2mm |
| Outside diameter | 7mm |
| Plating material | without coating |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 125A |
| Kind of washer | round |
| BN standard | 560 |
| PN standard | 82006 |