Washer; round; M4; D=8mm; h=0.5mm; brass; BN: 565
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
1216481
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1216481
Product downloads
Specification for Washer; round; M4; D=8mm; h=0.5mm; brass; BN: 565
| Material | brass |
| Height | 0.5mm |
| Thread | M4 |
| Internal diameter | 4.3mm |
| Outside diameter | 8mm |
| Type of spacer | washer |
| Kind of washer | round |
| BN standard | 565 |