Washer; round; M6; D=11mm; h=1.6mm; brass; BN: 565
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1216511
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1216511
Product downloads
Specification for Washer; round; M6; D=11mm; h=1.6mm; brass; BN: 565
| Material | brass |
| Height | 1.6mm |
| Thread | M6 |
| Internal diameter | 6.4mm |
| Outside diameter | 11mm |
| Type of spacer | washer |
| Kind of washer | round |
| BN standard | 565 |