1217133-1
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
1217133-1-2
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 1217133-1
Specification for 1217133-1
| Electrical mounting | THT |
| Colour | grey |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | brass |
| Width | 4.75mm |
| Thickness | 0.81mm |
| Overall length | 12.4mm |
| Spatial orientation | straight |
| Ferrule variant | non-insulated |
| Type of terminal | flat |
| Kind of terminal | male |