1219990000
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
1219990000
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: 1219990000
Specification for 1219990000
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Current rating | 16A |
| Coil resistance | 100Ω |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 20ms |
| Release time | 20ms |
| Coil current | 102mA |