Cable; D-Sub 37pin socket,IDC/FLK 50pin; PVC; Len: 6m; grey; IP54
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1222442
Manufacturer: PHOENIX CONTACT
Manufacturer code: 1222442
Product downloads
Specification for Cable; D-Sub 37pin socket,IDC/FLK 50pin; PVC; Len: 6m; grey; IP54
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP54 |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 4m |
| Cable external diameter | 10.3mm |
| Type of connection cable | D-Sub - IDC |
| Insulation colour | grey |
| Shield structure | unshielded |