Washer; round; M3; D=7mm; h=0.5mm; copper; DIN: 125A; BN: 584
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1226800
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1226800
Product downloads
Specification for Washer; round; M3; D=7mm; h=0.5mm; copper; DIN: 125A; BN: 584
| Material | copper |
| Height | 0.5mm |
| Thread | M3 |
| Internal diameter | 3.2mm |
| Outside diameter | 7mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 125A |
| Kind of washer | round |
| ISO standard | 7089 |
| BN standard | 584 |
| PN standard | 82006 |