Washer; round; M12; D=24mm; h=2.5mm; copper; DIN: 125A; BN: 584
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
1226878
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1226878
Product downloads
Specification for Washer; round; M12; D=24mm; h=2.5mm; copper; DIN: 125A; BN: 584
| Material | copper |
| Height | 2.5mm |
| Thread | M12 |
| Internal diameter | 13mm |
| Outside diameter | 24mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 125A |
| Kind of washer | round |
| ISO standard | 7089 |
| BN standard | 584 |
| PN standard | 82006 |