Washer; wave,spring; M4; D=9mm; h=1mm; spring bronze; DIN: 137B
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1227777
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1227777
Product downloads
Specification for Washer; wave,spring; M4; D=9mm; h=1mm; spring bronze; DIN: 137B
| Material | spring bronze |
| Height | 1mm |
| Thread | M4 |
| Internal diameter | 4.3mm |
| Outside diameter | 9mm |
| Plating material | without coating |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 137B |
| Kind of washer | spring, wave |
| BN standard | 591 |
| PN standard | 82037 |