Battery: lithium; 3V; CR123A,R123; PHOTO; Batt.no: 2; Ø17x34.2mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
123
Manufacturer: ENERGIZER
Manufacturer code: 123
Product downloads
Specification for Battery: lithium; 3V; CR123A,R123; PHOTO; Batt.no: 2; Ø17x34.2mm
| Kind of package | blister |
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø17x34.2mm |
| Quantity in package | 2pcs. |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | CR123A, R123 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |