Screw; M10x25; 1.5; Head: cheese head; hex key; HEX 8mm; DIN 912
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1233505
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1233505
Product downloads
Specification for Screw; M10x25; 1.5; Head: cheese head; hex key; HEX 8mm; DIN 912
| Material | A2 stainless steel |
| Length | 25mm |
| Thread | M10 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 10mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 16mm |
| BN standard | 610 |
| PN standard | 82302 |