Screw; M1.6x4; 0.35; Head: cheese head; hex key; HEX 1,5mm; DIN 912
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1233610
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1233610
Product downloads
Specification for Screw; M1.6x4; 0.35; Head: cheese head; hex key; HEX 1,5mm; DIN 912
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 4mm |
| Thread | M1,6 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 1.6mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 3mm |
| BN standard | 612 |
| PN standard | 82302 |