Screw; M2x4; 0.4; Head: cheese head; hex key; HEX 1,5mm; DIN 912
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1233653
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1233653
Specification for Screw; M2x4; 0.4; Head: cheese head; hex key; HEX 1,5mm; DIN 912
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 4mm |
| Thread | M2 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 2mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 3.8mm |
| BN standard | 612 |
| PN standard | 82302 |