Washer; spring; M6; D=10.2mm; h=0.7mm; spring steel; BN: 803
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
1281445
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1281445
Product downloads
Specification for Washer; spring; M6; D=10.2mm; h=0.7mm; spring steel; BN: 803
| Material | spring steel |
| Height | 0.7mm |
| Thread | M6 |
| Internal diameter | 6.4mm |
| Outside diameter | 10.2mm |
| Type of spacer | washer |
| Kind of washer | spring |
| BN standard | 803 |