Relay: solid state
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
4.0
Product code:
1393028-4
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 1393028-4
Product downloads
Specification for Relay: solid state
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 5mA |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Turn-on time | 20ms |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | zero voltage switching |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 5mA |