Fuse: fuse; quick blow; 62mA; 125VAC; 125VDC; ceramic; brass
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
157000.0,062GT
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 157000.0,062GT
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 62mA; 125VAC; 125VDC; ceramic; brass
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | silver plated |
| Contact material | brass |
| Current rating | 62mA |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |