Fuse: fuse; gR; 80A; 690VAC; industrial; NH000
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
170M1416
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 170M1416
Specification for Fuse: fuse; gR; 80A; 690VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 19W |
| Current rating | 80A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gR |
| Fuses features | fuse blown indicator |