Fuse: fuse; aR; 80A; 690VAC; industrial
Multiples:
6.0
Minimum quantity:
6.0
Product code:
170M3811D
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 170M3811D
Specification for Fuse: fuse; aR; 80A; 690VAC; industrial
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 8.5W |
| Current rating | 80A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH1 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aR |
| Breaking capacity | 200kA |