Fuse: fuse; aR; 500A; 690VAC; ceramic,industrial
Multiples:
6.0
Minimum quantity:
6.0
Product code:
170M5460
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 170M5460
Specification for Fuse: fuse; aR; 500A; 690VAC; ceramic,industrial
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 75W |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH2 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aR |
| Fuses features | fuse blown indicator |