Fuse: fuse; 100A; 3.6kV; industrial
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
1YMB710733M2811
Manufacturer: ABB
Manufacturer code: 1YMB710733M2811
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 100A; 3.6kV; industrial
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 57W |
| Length | 292mm |
| D dimension | 87mm |
| Current rating | 100A |
| Max. voltage | 7.2kV |
| Type of fuse | fuse |
| Voltage min. | 3.6kV |