Fuse: fuse; aM; 200A; 500VAC; industrial; NH2
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
200NHM2B
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 200NHM2B
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; aM; 200A; 500VAC; industrial; NH2
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 14W |
| Current rating | 200A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH2 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Breaking capacity | 120kA |