Fuse: fuse; gTr; 231A; 400VAC; ceramic,industrial; NH4a
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2048215.231
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 2048215.231
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gTr; 231A; 400VAC; ceramic,industrial; NH4a
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 18W |
| Current rating | 231A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Fuse size | NH4a |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gTr |
| Fuses application | transformer protection |
| Energy I2t | 326000A<sup>2</sup>s |
| Breaking capacity | 100kA |