Fuse: fuse; aR; 315A; 690VAC; ceramic,industrial; NH000; URB
Multiples:
6.0
Minimum quantity:
6.0
Product code:
2055920.315
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 2055920.315
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; aR; 315A; 690VAC; ceramic,industrial; NH000; URB
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 58W |
| Current rating | 315A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aR |
| Breaking capacity | 200kA |