Fuse: fuse; aR; 630A; 690VAC; industrial; SQB3; URS
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
2063032.630
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 2063032.630
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; aR; 630A; 690VAC; industrial; SQB3; URS
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 108W |
| Current rating | 630A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | SQB3 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aR |
| Breaking capacity | 200kA |