Fuse: fuse; gG,gL; 224A; 500VAC; industrial; NH1
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
224NHG1BI
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 224NHG1BI
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 224A; 500VAC; industrial; NH1
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 18W |
| Current rating | 224A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH1 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |