Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 9÷60VDC; RJ45,SC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
24020062200
Manufacturer: HARTING
Manufacturer code: 24020062200
Product downloads
Specification for Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 9÷60VDC; RJ45,SC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 9...60V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | anodised aluminium |
| Series | Ha-VIS eCon 2000 Fast Ethernet |
| Width | 120mm |
| Height | 113.5mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Supply current | 150mA |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps |
| Number of ports | 6 |
| Connectors features | 2x SM (15 km) |
| Depth | 27.3mm |