Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 9÷60VDC; RJ45,SC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
24030021100
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 9÷60VDC; RJ45,SC
| Mounting | DIN |
| Supply voltage | 9...60V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45, SC |
| Enclosure material | anodised aluminium |
| Series | Ha-VIS eCon 3000 Fast Ethernet |
| Width | 25mm |
| Height | 142mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Supply current | 90mA |
| Data transfer rate | 10/100Mbit/s |
| Number of ports | 2 |
| Connectors features | 1x MM (2 km) |
| Depth | 107.5mm |
| Type of industrial module | switch Ethernet |